Male Adult


  Male White Juvenile Feather
1st Matsuo Christian Carlos Toyota Bjj BRA
2nd Yoneizumi Kenta Right Thing Academy JPN
3rd Sugimoto Haru Paraestra Chiba JPN

  Male White Juvenile Light
1st Suzuki Vitor Kazuo Carlos Toyota Bjj BRA
2nd Gupta Nirvan Carpe Diem Bjj Jiyugaoka IND

  Male Blue Juvenile Feather
1st Nakajima Ryuki Axis JPN
2nd Masumoto Bruno Infight Japan BRA
3rd Narazaki Lukas Checkmat Japan JPN

  Male Blue Juvenile Open Weight
1st Takahashi Mitsuki Crowforest JPN
2nd Narazaki Lukas Checkmat Japan JPN
3rd Ohno Tomoki Carpe Diem JPN

  Male White Adult Rooster
1st Narimatsu Ryotaro Supreme Jiujitsu JPN
2nd Nakajima Yusuke Reversal Gym Shinjuku Me,we JPN
3rd Takahashi Yoshihiro X-treme Ebina JPN

  Male White Adult Light Feather
1st Kamamichi Fugo Paraestra Chiba JPN
2nd Okada Rikiya Master Japan Tokyo JPN
3rd Itakura Yuki T-blood JPN

  Male White Adult Feather
1st Hatamoto Kiichi Paraestra Chiba JPN
2nd Kawakami Shunsuke Axis Yokohama JPN
3rd Tsuboi Goki Crowforest JPN

  Male White Adult Light
1st Akiba Shuhei Sora Bjj JPN
2nd Nakamura Maui Supreme Jiujitsu JPN

  Male White Adult Middle
1st Naito Thimoshi Tom Zeek Gym JPN
2nd Moreno Raymond Other USA

  Male White Adult Ultra Heavy
1st Akil Kenyon Carpe Diem Bjj Jiyugaoka USA
2nd Tuerk Stefan Renzo Gracie Japan DEU

  Male White Adult Open Weight
1st Akil Kenyon Carpe Diem Bjj Jiyugaoka USA
2nd Moreno Raymond Other USA
3rd Akiba Shuhei Sora Bjj JPN

  Male Blue Adult Light Feather
1st Ohno Tomoki Carpe Diem JPN
2nd Hashimoto Yoshinaga Tri-force Ikebukuro JPN

  Male Blue Adult Light
1st Hirasawa Koki Impacto Bjj Japan JPN
2nd Miyoshi Junichirou Pancrase Ism Yokohama JPN
3rd Yoshida Ryosuke Right Thing Academy JPN

  Male Blue Adult Middle
1st Rodrigues Victor R R T BRA
2nd Moises Tsukayama Sekitani Jiu Jitsu Academy JPN
3rd Lathroum Dane Other USA

  Male Blue Adult Super Heavy
1st Massato Leonardo R R T JPN
2nd Kobayasi Takumi Pato Studio JPN

  Male Blue Adult Open Weight
1st Massato Leonardo R R T JPN
2nd Rodrigues Victor R R T BRA
3rd Moises Tsukayama Sekitani Jiu Jitsu Academy JPN

  Male Purple Adult Light
1st Narikiyo Takehiro Bjj Academy Nobushi JPN
2nd Gonzalez Cesar Uprising Jiu Jitsu USA

  Male Purple Adult Ultra Heavy
1st Beltran Keena Kevin Newaza World Koedo ESP
2nd Yamashita Bobby Other JPN
3rd Sarrett Seth Uprising Jiu Jitsu USA

  Male Purple Adult Open Weight
1st Yamashita Bobby Other JPN
2nd Beltran Keena Kevin Newaza World Koedo ESP
3rd Sarrett Seth Uprising Jiu Jitsu USA

  Male White Master 1 Rooster
1st Yaginuma Tom Paraestra Haijima JPN
2nd Iida Koumei Strapple Ibaraki JPN

  Male White Master 1 Light Feather
1st Junbo Wang X-treme Ebina CHN
2nd Makita Kosuke Jiu-jitsu Gym Trinity JPN
3rd Mori Taiki Visca JPN

  Male White Master 1 Middle
1st Fernandez Dyllan Uprising Jiu Jitsu USA

  Male White Master 1 Heavy
1st Saito Tsukasa Belva JPN
2nd Nakayama Satoru Ambitious Jiu Jitsu JPN

  Male White Master 1 Open Weight
1st Saito Tsukasa Belva JPN
2nd Tuerk Stefan Renzo Gracie Japan DEU
3rd Fernandez Dyllan Uprising Jiu Jitsu USA

  Male Blue Master 1 Feather
1st Kotani Takaya Wajutsu Keisyukai Hearts JPN
2nd Sabel Elijah Carpe Diem Bjj Jiyugaoka GBR
3rd Kawamura Masahiro Urushi Dojo JPN

  Male Purple Master 1 Feather
1st Ikeda Junya Ueno Okachimachi Bjj JPN
2nd Matsuo Roberto Carlos Toyota Bjj BRA
3rd Arai Kosuke Grabaka Jiu-jitsu Club JPN

  Male Purple Master 1 Middle
1st Li Kwan Yeung Reversal Tokyo Standout HKG

  Male Purple Master 1 Open Weight
1st Ikeda Junya Ueno Okachimachi Bjj JPN
2nd Li Kwan Yeung Reversal Tokyo Standout HKG
3rd Matsuo Roberto Carlos Toyota Bjj BRA

  Male White Master 2 Light Feather
1st Okamoto Reiji Supreme Jiujitsu JPN
2nd Yajima Yuki Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama JPN

  Male White Master 2 Feather
1st Migaki Kenichiro Zeek Gym JPN
2nd Mori Masaki Carpediem Mita JPN
3rd Yamamoto Michael Axis Yokohama JPN

  Male Blue Master 2 Light Feather
1st Hasegawa Takeshi Urushi Dojo JPN
2nd Yamada Tatsuya Pato Studio JPN
3rd Kiyohara Hiroyuki Strapple Waseda Hiruma Dojo JPN

  Male Blue Master 2 Feather
1st Takemura Naoki Supreme Jiujitsu JPN
2nd Takamiya Shinnosuke Tri-force Ikebukuro JPN

  Male Purple Master 2 Light
1st Takemoto Riki The Tokyo Jiujitsu JPN
2nd Nishikata Hiroki Oga Dojo Chiyoda JPN

  Male Black Master 2 Light Feather
1st Hibikimoto Hiroaki Axis Yokohama JPN

  Male White Master 3 Light Feather
1st Takahashi Kentarou Sora Bjj JPN
2nd Ishibashi Hisao Tri-force Yachiyo JPN
3rd Yonesaka Ryosuke Axis Yokohama JPN

  Male Blue Master 3 Light Feather
1st Ikeuchi Fumihiro Newaza World JPN
2nd Masuda Koji Carpediem Mita JPN
3rd Kawai Naoki Trial JPN

  Male Blue Master 3 Feather
1st Miyazaki Gen Axis JPN
2nd Soejima Yuichi Reversal Gym Shinjuku Me,we JPN
3rd Yoshida Naoto Carpe Diem JPN

  Male Blue Master 3 Light
1st Kobayashi Mikiya Alma Fight Gym Life JPN
2nd Yokota Tomonari Pato Studio JPN
3rd Numata Takashi Supreme Jiujitsu JPN

  Male Blue Master 3 Medium Heavy
1st Higashimoto Yuki Carpe Diem Bjj Jiyugaoka JPN
2nd Yoshihiro Horiki Tri-force Suidobashi JPN

  Male Blue Master 3 Open Weight
1st Soejima Yuichi Reversal Gym Shinjuku Me,we JPN
2nd Kikuchi Tetsu Pato Studio JPN

  Male Purple Master 3 Light Feather
1st Sekino Masashi Pato Studio JPN
2nd Fueta Kazuo T-blood JPN

  Male Purple Master 3 Light
1st Sato Kohei Pato Studio JPN
2nd Mori Daigo X-treme Ebina JPN
3rd Kikuta Kazuyuki Rb Academy JPN

  Male Purple Master 3 Open Weight
1st Sato Kohei Pato Studio JPN
2nd Mori Daigo X-treme Ebina JPN

  Male Black Master 3 Feather
1st Yamada Yoshihiro Holoimua JPN
2nd Hiramura Taishi Igloo JPN
3rd Morishita Yusuke Paraestra Tokyo JPN

  Male White Master 4 Feather
1st Kimura Hideaki Grabaka Jiu-jitsu Club JPN

  Male White Master 4 Light
1st Kataoka Yoshitaka Grabaka Jiu-jitsu Club JPN
2nd Minoshima Yuji X-treme Ebina JPN

  Male Blue Master 4 Rooster
1st Amemori Takeshi Grabaka Jiu-jitsu Club JPN
2nd Takakura Kenichiro Supreme Jiujitsu JPN

  Male Blue Master 4 Light
1st Amo Taro Supreme Jiujitsu JPN
2nd Okada Eiji Newaza World Shinagawa JPN
3rd Kondoh Tamotsu Pancrase Ism Yokohama JPN

  Male Blue Master 4 Middle
1st Ohtsuka Tatsuhiko X-treme Ebina JPN
2nd Matsuoka Eisuke Pato Studio JPN

  Male Blue Master 4 Open Weight
1st Matsuoka Eisuke Pato Studio JPN
2nd Ohtsuka Tatsuhiko X-treme Ebina JPN

  Male White Master 5 Light Feather
1st Kato Norio Impacto Bjj Japan JPN
2nd Kariya Suguru Carpe Diem JPN

  Male Purple Master 5 Feather
1st Urakami Kyosuke Toikatsu Grappling Higashinakano JPN
2nd Arai Tadanobu Paraestra Chiba JPN
3rd Aikawa Yuko X-treme Jiu Jitsu Academy JPN

  Male Purple Master 5 Light
1st Sato Koji Pato Studio JPN

  Male Purple Master 5 Middle
1st Jamison Cort Rodeo Style Gym USA
2nd Yamada Hiroshi Paraestra Koiwa JPN

  Male Purple Master 5 Open Weight
1st Jamison Cort Rodeo Style Gym USA
2nd Sato Koji Pato Studio JPN

  Male Black Master 5 Light
1st Kagohara Edison Over Limit Jiu Jitsu Japan BRA